O mně

eliska

Eliška Kunt

Jsem Eliška a skrze podcasty a blog se zabývám tématy, která jsou pro mě v mateřství aktuální. Moje cesta mateřstvím trvá už přes čtyři roky.

Otevřeně říkám, že mateřství mě nenaplňuje na 100 %. Potřebuju ten svůj život. Realizovat svoje plány, trávit čas s lidmi, rozvíjet se. Je pro mě důležité mít kolem sebe komunitu maminek.

S dětmi mě baví objevování nových míst, společný čas na písku a pečení a vaření, při kterém se obrátí celá kuchyň vzhůru nohama.

Mám dvě děti

Starší kluk a mladší holčička vyrůstají  dvojjazyčně, s mezinárodními kamarády. Žijeme totiž v Německu. V Drážďanech jsem  absolvovala studium architektury a pak už jsem tu zůstala.

Syn se mi narodil ještě při studiu. Bylo to náročné, ale líbilo se mi, že jsem napůl studovala a napůl byla mámou. Při psaní diplomky jsem už byla těhotná podruhé. Můj muž má flexibilní práci, a tak jsme si týden vždy plánovali tak, abych já měla čas na to, co potřebuji a on byl plnohodnotným rodičem a ne jen unaveným tátou po večerech.

Organizuji pobyty

Co mě baví v online světě, mě baví ještě víc v reálu. Potkávání se s dalšími maminkami, sdílení zkušeností, vzájemná podpora. V roce 2021 v srpnu jsem uspořádala pobyt pro rodiče s dětmi. Nejen s programem pro děti, ale hlavně se zajímavými aktivitami pro rodiče.

Protože to, co tvořím, vždy odráží moji aktuální životní situaci, rozhodla jsem se letos pro pobyt určený jen maminkám. Víkend, kde by mohly dobít baterky a užít si s dalšími ženami klid v příjemné atmosféře.