Blog

Těhotenství a porod v Německu

Už osmým rokem žiju v Německu a také jsem si tu prošla těhotenstvím, porodem a péčí v raném mateřství. Ráda bych vám povyprávěla o své zkušenosti. Nemůžu a ani nechci to porovnávat s Českem, protože jsem to v Česku nezažila.. ale myslím si, že může být zajímavé slyšet o tom, jak to probíhá u našich sousedů, v Německu.

O vývojových skocích

Aneb proč se moje miminko najednou chová jinak.... Ve vývoji miminka si můžeme všimnout období, ve kterých nám příjde náročnější než obvykle. Tyhle období se často v různých intervalech opakují. Miminko je většinou plačtivější, chce se pořád nosit, když ho položíte nelíbí se mu to, když mu nevěnujete plnou pozornost je nespokojené a taky hůř spí.

zero waste

Zero waste baby

Ačkoli miminka přichází na svět bez ničeho, většinou už brzy po narození začnou tvořit, aniž by o tom věděla, dost odpadu. Respektive jejich rodiče vytvoří tento odpad, protože používají jednorázové produkty, nakoupí mnoho nových hraček a oblečků… V tomto článku proberu jednotlivé kategorie, v kterých si myslím, že je vytvářeno zbytečně mnoho odpadu a nabídnu nápady, jak si vybrat šetrnější cestu.

spokojene

Spokojené mateřství

Když se vám narodí dítě, a tím spíš, když první dítě, tak se vám obrátí život vzhůru nohama. Prvních pár týdnů nemáte kapacitu myslet na nic jiného než na péči o miminko, přebalování a krmení.. a většinou už vůbec nemáte kapacitu myslet na sebe. Po prvním nebo druhém měsíci si ale většinou zvyknete na to všechno nové a v péči o miminko si vytvoříte rutinu.

myty o materství

Mýty o mateřství

Když čekáte své první dítě, tak moc nevíte, do čeho jdete. Je to jako začínat se studijem na vejšce nebo s novou prací. Nějaké informace si o tom najít můžete, ale když to na vlastní kůži zažijete, tak zjistíte, že realita je úplně jiná. V prosinci roku 2018 se mi narodilo první dítě a tak jsem přirozeně moc nevěděla, co mě čeká.

Další blogové příspěvky

Copyright © Webett 2022